System zarządzania ręcznikami Polytex, dla centrów rekreacyjnych i klubów fitness umożliwia ich członkom wygodny dostęp do ręczników, zapewniając tym samym całkowitą kontrolę nad zużyciemPożegnaj się z kradzieżami ręczników, nadmiernym zużyciem, brudnymi ręcznikami pozostawionymi na podłodze przebieralni, trudem związanym z rozdzielaniem, zbieraniem i ich praniem. Przywitaj się z niższymi kosztami i większą satysfakcją klientów.

Z zautomatyzowanym systemem zarządzania ręcznikami centra rekreacyjne, siłownie i kluby fitness mogą kontrolować wydatki związane z zapewnieniem użytkownikom ręczników. Niewielkich rozmiarów urządzenia mogą zostać umieszczone niemal wszędzie w centrum rekreacyjnym lub klubie sportowym.

Obsługa urządzenia jest prosta, nie wymagająca przeszkolenia. Użytkownik przykłada kartę klubową do czytnika, w celu pobrania ręcznika z dyspensera lub zwrócenia go po skończonym treningu. Istnieje możliwość zaimplementowania systemu pobierania opłat, w którym użytkownicy używają swojej karty kredytowej w celu uiszczenia opłaty za pobranie ręcznika.

Tagi RFID znajdujące się w ręcznikach umożliwiają śledzenie każdego przedmiotu, w celu kontroli stanów.